Tarzımı aramak gibi bir kaygım yok. Kullandığım renklerimi çok seviyorum. Duygularımı tuvale yansıttığım renklerimle ifade ediyorum. Bana duygularım, hissettiklerim eşlik ediyor. Bazen figür, bazen nesneler, çoğu zaman da renklerle yola çıkıyorum ve tarzımı öyle yakalıyorum. Tuvalle buluşturduğum boya ve seçtiğim renkler bana aldığım hazzı ifade ediyor, o an yaşadığım duyguyu anlatıyor, kâğıda çizdiğim en ufak desen veya çalışma binlerce kelimeye bedeldir, anlatamayacağım kadar çok şey anlatabilir. Renklerin bana verdiği hazzı başka nasıl ifade edebilirim bilmiyorum. Bence en büyük mutluluk renklerin büyüsünde kaybolmak, RENKLERİN SENFONİSİNE ayak uydurmak. Böylece sonsuz güzelliklerde yola devam etmek.

Tam 18 yıl oldu. Adeta resimlerimle soluk alıyorum, resimlerimle yaşıyorum. Zaman bana az geliyor. Keşke gün 24 saat değil de, daha uzun olsa, ben de atölyemde daha çok zaman geçirebilsem. Resim yaparken çok daha mutlu hissediyorum. İçimde asla bitmeyecek olan sanat aşkı ve resim yapma tutkumla diyorum ki; resimle dolu sanat yaşamıma aynı tempoda devam edeceğim.

“Aslında Sanat, bence insanın bilinmeyene doğru çıktığı bir serüvendir”. Değerli Sanatçımız İlhan Koman’nın söylemiş olduğu bu sözden yola çıkarak bende bu serüvende kendimi, kendi ışığımı, kendi yıldızımı bulmaya çabalıyorum…

I have no anxious about looking for my style. I love the colors I use. I express my feelings with the colors I project onto the canvas. My emotions and feelings are accompany me. Sometimes I start off with figures, sometimes objects and often with colors and I create my style. The paint and the colors I choose with the canvas express my pleasure and tell me the emotion I experienced. The smallest pattern or work I draw on paper is worth thousands of words, it can tell more than I can tell. I don’t know how else to express the joy that colors give me. I think the greatest happiness is to get lost in the spell of colors, to keep up with the symphony of colors so that you can continue on your way to endless beauties.

It has been nearly  18 years and I have been breathing with my paintings, living with my paintings. Sometime time seems to me less. I wish I could spend more time in my atelier if the day was longer, not 24 hours. I feel much happier while painting. With my love of art and my passion for painting that will never end, I say; I will continue my art life with the same desire.

“In fact, I think that art is an adventure where people go towards the unknown”

In this adventure, based on this motto of our distinguished artist İlhan Koman, I try to find myself, my own light and my own star.